Audiniai ir gobelenai

Audinių ir baldų valymo patarimai

Audiniai ir tekstilė baldams ir automobiliams

Kiek kartų būdami darbe Jūs svajojote apie vakarą, kai tiesiog galėsite grįžti namo ir patogiai įsitaisyti ant savo mylimos sofos? Bet prisiminkime, kad netgi patys kokybiškiausi ir praktiškiausi daiktai laikas nuo laiko reikalauja mūsų rūpesčio ir priežiūros.

Žinoti kaip išvalyti minkštus baldus svarbu kiekvienam namų šeimininkui, jeigu tik norite juos išlaikyti švariais, gražiais ir tvarkingais.

Nesvarbu kaip rūpestingai prižiūrite savo sofą, nenumatyti atsitikimai vistiek kartais įvyksta, o baldai išsipurvina.
Taigi…. Atėjo tas momentas kai verta kažko imtis.

Vienas iš būdų, be abejo – kreiptis į valymo paslaugas teikiančią įmonę, tačiau išvalyti baldus Jūs galite nesunkiai ir patys. Svarbiausia žinoti kaip teisingiausiai tai daryti, tuomet Jūsų minkštieji baldai ilgai atrodys lyg nauji.

Visų pirma prieš imantis bet kurių minkštų baldų valymo, svarbiausia išsiaiškinti iš kokių medžiagų pagaminti,kokios sudėties yra Jūsų sofos apmušalai ir tik tuomet pasirinkti konkretų valymo būdą.

Atminkite, kad skalbti mašinoje galima toli gražu ne visus apmušalus iš audinio. Vieniems toks būdas bus pats tinkamiausias, o kitiems visiškai nepriimtinas ir net galintis juos pažeisti.

Todėl svarbiausia – visų pirma pasitiksliname gamintojo rekomendacijas.

O ką daryti jeigu instrukcijų nesigauna rasti arba tiesiog jų nėra?

Kaip žinoti, kurie audinių ar gobelenų valymo būdai yra tinkamiausi jūsų audiniui?

Atminkite, jog bet kuriuo atveju, kalbant apie baldų valymą, taisyklė numeris 1 – visuomet geriausia pradėti tik nuo pačio saugiausio, konservatyvaus valymo būdo, o tik tada atsižvelgiant į rezultatą, galbūt išbandyti, tarkime, stipresnį valiklį ir panašiai.

Taip pat itin svarbu: nepaisant pasirenkamo valymo būdo ar paties valiklio, rekomenduojama visų pirma valymą išbandyti mažiausiai pastebimoje baldo vietoje, pavyzdžiui sofos nugarinėje dalyje, jeigu ji nuolat stovi prie sienos.


Ant sofos esanti nedidelė, to paties audinio, dekoratyvinė pagalvėlė taip pat gali puikiai pasitarnauti bandymui.


Taip Jūs galite saugiausiai įsitikinti, kad valymas tikrai efektyviai veikia, o nesėkmės atveju baldui padaryta žala bus minimali – jos nesimatys.

Skalbti minkštų baldų apmušalus galima tik delikataus režimo nustatyme naudojant neagresyvias, nestipriausias skalbimo priemones, dažniausiai iki 30 laipsnių temperatūroje.

Jei tai audinio ar gobeleno dirbinys primiausią jį išsiurbkite

Jeigu Jūsų baldai atrodo purvini, ant jų atsirado nemažai dėmių ir nešvarumų, prieš kažką darant, būtinai pirma juos išsiurbkite. Išsiurbimas pašalins susikaupusį sausą purvą,didesnę uždžiūvusią nešvarumų dalį bei dulkes.Verta išsiurbti visą minkštą baldą, o ne tik jo dalį kurią norėtumėte išvalyti.

Tai būtinas žingsnis. Neišsiurbus, o tiesiog pradėjus valyti, sudrėkinti esantys nešvarumai gali dar labiau ištepti baldą. Tam, kad gerai, kruopščiai išsiurbtumėte, naudokite specialų baldų priežiūrai skirtą antgalį. Dažniausiai, visi modernūs dulkių siurbliai yra komplektuojami su juo. Išsiurbimas taip pat padės pašalinti nuo sofos ar krėslo ir naminių gyvūnų plaukus, jeigu tokie yra.

Audinių ir gobeleno dirbinių valymas

Svarbiausias punktas.Jeigu „turite reikalų“ su dar šlapia dėme (ką tik kažkas išsipylė ant sofos), visų pirma nedelsdami gerai nusausinkite tą vietą. Svarbu neleisti skysčiui ar kitam nešvarumui įsigerti į baldo apmušalą. Tai užtikrins lengvesnį baldo valymą bei geresnį jo rezultatą. Priešingu atveju bus gerokai sudėtingiau, o kartais ir neįmanoma pilnai išvalyti/pašalinti atsiradusią dėmę.


Nusausinimui geriausia naudoti paprastą, nespalvotą, švarų rankšluostį. Nenaudokite nusausinimui spalvotų medžiagų/pluoštų ar servetėlių. Tai gali dar labiau pakenkti baldui.

Sausinant svarbu netrinti išpurvintos/šlapios vietos į šonus taip galimai dar padidinant dėmės plotą. Tiesiog pridėkite, netrindami, rankšluostį, taip kuo labiau sugerdami nepageidaujamą skystį.

Valant tekstilės apmušalo minkštus baldus dažniausiai puikiai veikia šilto vandens ir paprasto muilo arba visai nestiprios koncentracijos šilto vandens ir įprasto indų ploviklio (užtenka kelių lašų) mišiniai.

Valant jokiu būdu nenaudokite kempinių ar kitų kietesnių paviršių daiktų. Geriausiai valymui tinka labai glotnūs, minkšti audiniai/pluoštai. Taip nepakenksite apmušalo struktūrai.

Svarbu!
 Jokiu būdu nenaudokite per daug drėgnos, besisunkiančios šluostės. Pluoštas ar audinys, kuriuo valote turi būti tik visiškai nedaug sudrėkintas paruoštame mišinyje.

Per didelis vandens kiekis gali palikti nepageidaujamas, vadinamas „vandens dėmes“, o taip pat gali paskatinti apmušalo audinio susitraukimą ir galimą jo formos pasikeitimą.

Pasikartosime:
 šluostė turi būti tik vos drėgna, tačiau jokiu būdu ne per daug, kad iš jos nesisunktų vanduo.


Per didelio vandens kiekio šluostėje ypatingai verta saugotis jeigu minkštų baldų apmušalai nėra nuimami, mat galimai, valymo metu, atsiradusias „vandens dėmes“ vėliau gali būti ypač sunku pašalinti.

Natūralios odos apmušalų valymas

Natūralios odos apmušalus geriausia valyti specialiomis, rinkoje siūlomomis priemonėmis. Verta paminėti, kad tokio tipo apmušalų valymas yra bene paprasčiausias. Pagrindinė rekomendacija – odinius baldus, pagal galimybę, valyti momentaliai po to kai ant jų kažkas išpilama ar atsiranda bet kuris nešvarumas. Tai užkirs kelią nepageidaujamų medžiagų/nešvarumų patekimui į odos poras.

Natūrali oda, iš esmės, yra puikiai apsaugota, todėl tokių baldų valymui dažnai pakanka ir tiesiog minkšto audinio šluostės lengvai sudrėkintos šiltame vandenyje, be jokių chemikalų.

Oda, priešingai nei audiniai, turi žymiai geresnę apsaugą nuo momentalaus skysčio ar nešvarumo įsiskverbimo, todėl ir jos valymas yra dažnai gerokai paprastesnis.