Audiniai ir gobelenai

Minkštųjų baldų apmušalai. Ką rinktis?

Audiniai ir tekstilė baldams ir automobiliams

Manote, kad perkant minkštuosius baldus svarbu tik suderinti jų apmušalų spalvą su patalpos interjero spalvine gama? Anaiptol. Gerokai svarbiau pasirinkti tinkamo audinio apmušalus. Ką reikėtų apie juos žinoti?

Temos: 2 Baldai Gobelenas Rinkdamasi minkštuosius baldus, turite pagalvoti, kokiame kambaryje ir apytikriai kiek ilgai jie stovės, kaip dažnai bus naudojami. Pavyzdžiui: jeigu baldai stovės svetainėje ir ant jų retsykiais įsitaisys tik koks svečias, nereikėtų baimintis itin stilingai atrodančių šviesių spalvų, pūkuoto paviršiaus audinių (pavyzdžiui, veliūro) apmušalų. Dairotės miegamosios sofos, ant kurios galėtumėte kloti patalus pasisvečiuoti atvykusiems giminaičiams?

Atkreipkite dėmesį, ar labiausiai į akis kritusio baldo audinys atsparus trinčiai. Mažų vaikų kambariui ar svetainei, kurioje paprastai leidžiate vakarus, geriau rinktis lengviausiai prižiūrimo, kuo tankesnio pynimo sintetinio audinio minkštuosius baldus. Žinoma, tik tuo atveju, jeigu jums nė motais ekologiškos idėjos. Kaip tik dabar pasišovėte propaguoti ekologišką gyvenimo būdą?

Rinkitės natūralaus pluošto audiniu (vilna, medvilne ar kt.) aptrauktus minkštuosius baldus su specialia neteplia danga ar apdaila. Tik nepamirškite, kad tokie baldai pirminę išvaizdą dažnai praranda jau po 5–7 metų. Labai atidžiai rinkitės minkštuosius baldus, jei namai dažnai skendi cigarečių dūmuose – pirkite tokius, kurių audinys atsparus ugniai, nesugeria kvapų. Jei namuose laksto koks keturkojis augintis, venkite minkštųjų baldų su kilpinio reljefinio audinio, stambaus audimo gobeleno ir net tankaus žakardo apmušalais. Šiuo atveju labai svarbu ir apmušalų spalva: ant smulkiai margintų baldų ne taip matyti iš augintinių kailio iškritę plaukeliai, ant tamsesnės spalvos – nešvarių pėdučių atspaudai.

Apmušalų rūšys

Pagal tai, iš ko audinys pagamintas, baldų apmušalai skirstomi į sintetinius ir natūralius, o pagal gamybos būdą – į austinius (audžiami staklėmis perpinant įvairius siūlus) ir neaustinius (gaminami ant verpalų sluoksnio klijuojant ir elektrostatiniu būdu užpurškiant pūkelius).

Žakardas

Jis gaminamas iš medvilnės ar poliesterio. Tai vienas patvariausių audinių, kurio raštai kuriami specialiomis staklėmis pinant įvairių spalvų siūlus. Būna stambaus ir smulkaus pynimo žakardinių apmušalų.

Gobelenas

Šis itin tvirtas audinys – žakardo pirmtakas. Pagrindinis jų skirtumas – skirtingų spalvų siūlų, iš kurių pinamas audinys, kiekis (žakardas pinamas maždaug iš dešimties spalvų siūlų, o gobelenas iš gerokai daugiau).

Gobelenas

Šis itin tvirtas audinys – žakardo pirmtakas. Pagrindinis jų skirtumas – skirtingų spalvų siūlų, iš kurių pinamas audinys, kiekis (žakardas pinamas maždaug iš dešimties spalvų siūlų, o gobelenas iš gerokai daugiau).

Natūrali oda

Šios medžiagos apmušalai patalpoje kuria prabangos aurą. Jie tvirti, gan švelnūs, ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi: pakanka juos kartkarčiais nuvalyti ir impregnuoti specialia natūralios odos priežiūrai skirta priemone. 

Itin įspūdingai atrodo iš egzotiškų gyvūnų (stručių, pitonų, ungurių, rajų ir kt.) pagaminti baldų apmušalai. Jie išsiskiria originaliais gamtos kurtais raštais, marmuriniu ar ledo blizgesiu. Dažnai tokie apmušalai būna stilizuoti sendinimo efektu, t. y. specialiai pablukinti, patrinti jų kraštai. 

Teksto ištrauka iš 15min. https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/namai/minkstuju-baldu-apmusalai-ka-rinktis-1034-214809